У Фінляндії створили лазерну систему сканування дерев

На Землі росте безліч видів дерев, багато з яких складно відрізнити один від одного навіть в тому випадку, якщо вони належать до одного роду і виглядають практично однаково. При цьому деякі види вирубувати небажано, а інші можна. Як, наприклад, відрізнити сибірську ялину від ситхинскої? Спеціаліст напевно зможе, а ось лісоруб, який має денну норму по рубці лісу, напевно немає. Завжди існує небезпека вирубки рідкісних видів дерев, тому фінські вчені розробили метод лазерного розпізнавання, яка дуже точно визначає деякі види дерев. Так, можна спробувати впізнавати дерева за допомогою спеціальних додатків для смартфонів, по-старому тягати з собою довідники в рюкзаку, покладатися на свою ерудицію, а можна скористатися високотехнологічною розробкою Інституту природних ресурсів Фінляндії.

Система лазерного сканування створює в процесі роботи детальний точковий профіль дерева, а потім передає його в додаток на смартфоні, який створює з отриманого профілю тривимірну модель, після чого розпізнає і класифікує дерево, використовуючи для цього різні критерії. Враховується діаметр стовбура, кількість гілок, кут, під якими вони ростуть, висоту, а також ряд інших корисних властивостей.

До речі, якщо вам порбіна додаткова сила і витривалість, ви можете купить провирон в нас на сайті.

Система вже випробувана на деревах, які ростуть в Фінляндії – берези, ялини і сосни програма розпізнає з точністю до 95 відсотків. Дослідники збираються навчити свій програмно-апаратний комплекс розбиратися в деревах ще краще, попутно розширивши його функціональність, додавши, наприклад, функцію підбору оптимальних кутів для спилювання або рубки.


Якщо вам сподобався пост, ви можете залишити коментар или підписатись на RSS і отримувати кажен новый пост з цього блогу.

Коментарі

Еще никто не комментировал.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.