У Пентіума ювілей! Вітаємо!

В кінці березня 1993 року компанія Intel, сама того не підозрюючи, назавжди змінила світ – з того моменту він уже ніколи не зможе стати колишнім, оскільки саме тоді був представлений самий-самий перший центральний процесор з гордим ім’ям Pentium. Ну, і хто з вас не чув про такі «кремнієвих серцях»?

Отож і воно: про «Пентіум» чули всі, а деякі навіть колись збирали на них свої настільні комп’ютери. Це зараз Pentium вже не котирується, поступившись місцем CPU серії Core, а раніше, аж до січня 2006 року, це були мегакрутие центральні процесори. Так що з Днем Народження тебе, легендарний «Пеньок»! Триразове «Ура!», Товариші! І не закушуючи!
Розмінявши третій десяток, Pentium не втратив своєї значимості для сучасного комп’ютерного світу. Його можна вважати прабатьком всіх сучасних процесорів, і важко переоцінити його роль у становленні сучасної комп’ютерної системи в масштабах всього світу.  Звичайно, за сучасними мірками перші «Пентіуми» вже давним-давно безнадійно застаріли, але тоді, 20 років тому, вони були кращими і, не побоїмося цього слова, єдиними у своєму роді. На думку багатьох експертів, саме з ранніх Pentium, частота яких складала 60 і 66 МГц, і почалася ера настільних домашніх комп’ютерів. Ех, романтика, студентські роки!

Але не будемо вдаватися ностальгії. Нагадуємо, що Intel завжди була інноватором в області центральних процесорів, і за 20 років досягла дуже багато чого зараз її суперсучасні CPU виробляються по 22-нанометровій технології, а перші «Пентіуми» побудовані за нормами 800-нанометрового техпроцесу. Істотний прогрес, чи не так?


Якщо вам сподобався пост, ви можете залишити коментар или підписатись на RSS і отримувати кажен новый пост з цього блогу.

Коментарі

Еще никто не комментировал.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.