Нокіа 6300

нокіа 6300

нокіа 6300

Зовнішній вигляд Нокіа 6300

Звичайно, головна «фішка» Нокіа 6300 – це корпус з панелями з нержавіючої сталі. Наявність цього металу в конструкції корпусу ніколи не переплутаєш з так званим пластиком «під метал» – вага скаже сам за себе. 6300 – класичний моноблок, і беручи його у руку, відразу відчуваєш приємну – зовсім не турбує – важкість сталевого корпусу (говорячи мовою цифр, вага апарату – 91 грам), а також холодок металу, який ну ніяк не підробити пластиковими панелями.

Природно, колір основним деталей корпусу – металевий, або, як нині прийнято говорити – сріблястий, а вставки навколо дисплея і об’єктиву камери на задній панелі – чорні. До речі, крім кольорів, область дисплея виділена також тим, що злегка піднята щодо основного корпусу – начебто дрібниця, але таке рішення оберігає від враження зайвої простоти в екстер’єрі телефону. Під дисплеєм розташовані п’ять кнопок навігації, головною з яких є навіблок зі сріблястою квадратної навігаційною клавішею і великої чорної центральною кнопкою. Софт-клавіші і кнопки прийому й відбою виклику – дуже невеликі за розмірами, проте з їх використанням проблем не виникне, а от для віртуозного володіння навіблоком доведеться потренуватися: аж надто межі навігаційному клавіші вузькі й при цьому досить скомно видаються над поверхнею корпусу.

Цифрові кнопки Нокіа 6300 – однакового середнього розміру, зручні, натискання фіксується легким клацанням (і звуком за бажанням).

Дуже гладкі й округлі торцеві грані, тим не менше, забезпечені, тим не менш функціональними – і не дуже – деталями: довгою клавішею регулювання гучності й білими, помітно відрізняються від інших елементів, світлодіодами на обох бічних торцях. Щоправда, ці світлодіоди вдалося викрити лише в блакитному світінні при включенні живлення апарата. На верхній межі розмістилася класична кнопка цього самого включення – така ж маленька, як і інші функціональні клавіші, але від цього не менш зручна.

Нижній торець майже повністю окупований роз’ємами самої різної властивості: для зарядного пристрою, для USB і роз’ємом Nokia A / V Connector. Єдиним, кому вдалося відхопити собі тут частинку території, виявився мікрофон – воно й зрозуміло.

На цій виставці елементів екстер’єру задня панель представлена досить скромно: об’єктив фотокамери, та зовнішній динамік. Тим не менш, абсолютно з усіх боків телефон виглядає не тільки стильно і презентабельно, але і виглядає вельми органічно практично при будь-якому туалеті і стилі власника.

Епітет «стриманий» по відношенню до зовнішнього вигляду не повинен нікого обманювати. Він хоч і стриманий, але не простий, і вже тим більше не дешевий. Уникнувши епатажу і «попсовості», дизайнерам вдалося надати апарату той самий колорит, який відразу свідчить як про статус власника, так і про його смак. Одним словом, цей виріб для тих, хто віддає перевагу справжні речі напускної розкоші.
Функціональні можливості

Позиціонуючи модель Нокіа 6300 саме так, її творці беруть на себе чималу відповідальність – як то кажуть, положення зобов’язує. І не тільки, і навіть не стільки в зовнішності, скільки в «начинці». Давайте зацінили.
Дисплей

Коли дзеркальний у вимкненому стані екран «оживає», відразу стає ясно – по крайней мере на дисплей творці не поскупилися. TFT-екран розміром 240х320 пікселів в стані відображати до 16777216 кольорів і відтінків (якщо у кого-то зарябіло в очах від кількості цифр, пояснимо – більше 16 млн відтінків). Можна утриматися від подальших коментарів – характеристики екрана говорять самі за себе.

Крім купи квітів, дисплей у стані показати до 10 текстових рядків, а також дві службові. У наявності є кілька тем для персоналізації екрану, заставки та інші елементи мобільного «декору».
Звук

Хоча у зв’язку з розвитком підтримки МР3 останнім часом тема звучання відійшла на другий чи навіть третій план, тут варто розповісти про звук докладніше. Наявність 64-голосової поліфонії укупі з підтримкою мелодій виклику у форматі MP3, True Tones і MIDI, звичайно, дуже похвально (до речі, в якості сигналу виклику можна встановити і відеоролики). Але заслуговує окремої згадки ще й якість динаміків. Звучання мелодій разюче чисте, сильна і правильне, причому на будь-який гучності – далеко не всі апарати навіть у відповідному ціновому сегменті можуть змагатися на рівних з Nokia 6300 в цьому аспекті.
Камера

Часи суто іміджевої функції камер у телефонах минули вже давно. Нині це цілком робочий аксесуар, і цю тенденцію у випадку з Нокіа 6300 підтверджує камера з максимальною роздільною здатністю 2 Мпікс, восьмиразовим цифровим зумом і можливістю запису відео зі звуком в дозволі 176х144 або 128х96 пікс. Зрозуміло, крім цього, камера володіє набором спецефектів – досить стандартним (несправжні кольору, відтінки сірого, сепія, негатив, перетримка), можливістю регулювання балансу білого, нічним режимом і режимом мультизйомки, а також таймером на 10 секунд. Доречно згадати і про те, куди ж зберігати зроблені настільки гідною камерою знімки. Вбудована пам’ять телефону – 7,8 Мбайт (вільних для користувача). Цього, звичайно, жахливо мало, тому творці не тільки оснастили 6300 слотом розширення для карти пам’яті стандарту MicroSD, а й забезпечили комплект поставки оної картою об’ємом 128 Мбайт. До речі, якщо є бажання, можна купити більш містку картка – до 2 Гбайт. Отже, простір для творчості є – у прямому сенсі цього слова.
Інші функції

Телефонна книга в Нокіа 6300 здатна вмістити до 1000 контактів, причому на кожне ім’я можна занести кілька номерів телефонів, адресу РТТ (Push-to-talk – робота в режимі «рації» по каналах GPRS, цей сервіс надають своїм абонентам петербурзький «Мегафон»), адреса електронної пошти, відеоролик (ну хіба мало що адресат викинув на людях!) і окремий сигнал. Крім того, є можливість занести адресу сторінки в Інтернеті, назва організації, посада, офіційне ім’я, псевдонім (цікаво, в яких таких організаціях співробітники працюють під псевдонімами?), Поштову адресу, день народження користувача, текстову замітку (приміром, «Обіцяв одружитися »або« Чує запах чужих духів »), і, нарешті, зображення (якщо у Вас в записній книжці 5 дівчат з ім’ям Клітемнестра і до всіх однакові підписи на« Замітках », можна по фотке розібратися, кому краще зателефонувати, а хто – в прольоті).

Тут доречно сказати, що управління апаратом і його функціями реалізовано на платформі Series 40. Отже, органайзер в цьому телефоні складається з семи цілком логічних і навіть традиційних додатків: будильника з можливістю установки сигналу по днях тижня, календаря з опцією перегляду по місяцях або тижнях, щоденника, блоку текстових заміток, калькулятора, таймера та секундоміра. Серед додаткових робочих програм є диктофон, конвертер величин, міні-браузер Opera, що дозволяє проглядати не тільки WAP-, а й звичайні HTML-сторінки в мережі Інтернет та ін Додатковими ми їх називаємо тому, що перебувають вони на карті пам’яті.

Зв’язок з настільки бажаним і загадковим для багатьох зовнішнім світом здійснюється в Nokia 6300 дуже просто: крім підтримки протоколів передачі даних GPRS та EDGE, апарат оснащений модулем Bluetooth, який, до речі, підтримує режим «Стерео» при роботі з гарнітурою, а також можливістю синхронізації з ПК через USB-кабель.

Для скрашіванія дозвілля власника, так само як для підняття його іміджу або інших, не менш важливих, цілей, передбачено цілий спектр додатків. Так, в апараті є музичний програвач з підтримкою форматів MP3, MP4, AAC, AAC +, eAAC +, H.263 і H.264, а також стерео-FM-радіо з клієнтом Visual Radio (є поки тільки в західних мережах), яке працює при підключенні гарнітури, проте можливе прослуховування музики через динамік. Є підтримка Java-додатків, що дозволяє оновлювати парк ігор – до речі, предустановленно три гри: аркадна «Змійка», досить якісний 3D-футбол і новомодна японська головоломка «Судоку», виконана за Flash-технології. До речі, гри також розміщені на карті пам’яті.
Меню

Вже згадана платформа Series 40 дозволила нам очікувати певної конструкції меню і ми не помилилися. Обидві софт-кнопки, так само як і всі чотири грані навіблока, настроюються користувачем – їм можна присвоїти необхідні значення. Вхід в меню здійснюється натисненням центральної кнопки навіблока, і основне меню складається з 11 пунктів, останнім з яких є SIM-меню оператора. Для виклику певних функцій можна використовувати, крім іншого, голосові команди.
Акумулятор

Апарат оснащений літій-іонним акумулятором ємністю 760 мАг – не надто багато, але цілком вистачає майже на три доби роботи. Доступ в акумуляторний відсік здійснюється легко – задня металева кришка зсувається – і перед нами як гніздо акумулятора із захованим в його надрах слотом для SIM-карти, так і роз’єм для карти пам’яті збоку.
Загальне резюме

Відмінна якість корпусу Нокіа 6300 разом з широким набором функцій доповнюється елегантним стилем і непоганою ергономікою. Цей апарат для тих, хто готовий витратити значну суму на стильну, практичну і надійну річ; при цьому ключовою особливістю Nokia 6300 є явно досить тривалий період морального старіння – швидше за все, апарат буде актуальний протягом всього терміну своєї служби.


Якщо вам сподобався пост, ви можете залишити коментар или підписатись на RSS і отримувати кажен новый пост з цього блогу.

Коментарі

Еще никто не комментировал.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.