Samsung не може продавати процесори Exynos через угоду з Qualcomm

Комісія з питань захисту добросовісної торгівлі Південної Кореї заявила, що Qualcomm заборонила Samsung продавати процесори Exynos стороннім виробникам техніки через стару угоду по ліцензуванню. Вона відбулася в 1993 році, коли між компаніями була досягнута домовленість про те, щоб Samsung змогла випускати модемні чіпи з використанням деяких патентів CDMA, але тільки для використання в телефонах власного виробництва.

Як працює ця угода?

Якщо Samsung або будь-який інший виробник захочуть використовувати процесор Exynos в своєму пристрої, їм доведеться заплатити ліцензійний збір Qualcomm. У 2013 році між двома компаніями відбулися переговори на тему скасування цієї угоди і альтернативної угоди, але ні до чого результативного вони не привели. З тих пір телефони сторонніх виробників, що використовують процесори Samsung, майже не з’являються на ринку.

Патенти Qualcomm є стандартними, і тому повинні ліцензуватися на справедливих умовах. Виробник чіпів порушив це правило і був покараний корейськими регуляторами ринку на 865 млн доларів. Зараз компанія бореться з цим рішенням у суді, адже воно змінює політику ліцензування Qualcomm.

Але немає лиха без добра. Хоча патентні суперечки, здавалося б, гальмують розвиток процесорного підрозділу Samsung, на ділі все не так погано. Наприклад, два останні покоління Snapdragon виготовляються не тільки Qualcomm, але і корейською компанією. Більш того, Qualcomm дали можливість Samsung першими встановити в один з варіантів Galaxy S8 новітній Snapdragon 835, що однозначно дає смартфону перевага над конкурентами.


Якщо вам сподобався пост, ви можете залишити коментар или підписатись на RSS і отримувати кажен новый пост з цього блогу.

Коментарі

Еще никто не комментировал.

Извините, обсуждение на данный момент закрыто.